Tom & Jerry okładka Tom & Jerry

Posted by on Grudzień 29, 2012 
Filed under Bez kategorii and tagged , , , , ,

Kolejna gra zręcznościowa sygnowana logiem Hi-Tech Expressions, która podejmuje temat odwiecznej wojny pomiędzy słynnymi bohaterami kreskówek: tom i jerry . W przeciwieństwie do poprzedniego produktu, tym razem twórcy programu postanowili nam zaserwować klasyczną platformówkę, w której głównym zadaniem grającego jest odnalezienie myszy o imieniu Tuffy, porwanej i uwięzionej przez podstępnego kocura.

Jak na platformówkę z prawdziwego zdarzenia przystało, trzeba będzie skakać, wspinać się, szukać właściwej drogi w plątaninie korytarzy i eksterminować licznie występujących przeciwników (pająki, ruchome zabawki a nawet kosmici). Rozgrywka podzielona jest na kilkanaście etapów, w których kolejno przemierzymy wszystkie pomieszczenia olbrzymiego domu. Od czasu do czas napotkamy Toma, starającego się udaremnić misję ratunkową. Na szczęście Jerry nie jest bezbronny i może razić wrogów (w tym kota) na odległość za pomocą śmiercionośnych kulek. Gdzieniegdzie można odnaleźć mocniejsze środki wyrazu (np. młotki), które są znacznie skuteczniejsze w ataku.

W porównaniu z pierwowzorem wyraźnej poprawie uległa oprawa wizualna, która zawiera więcej szczegółów i przede wszystkim jest bardziej kolorowa. Dźwięk ogranicza się do pisków PC Speakera, trudno więc o zachwyt w tym względzie.

CommentsLeave a Reply
*

  • Blogroll